Sezon wakacyjny zawsze zbliża się szybko. Najpierw Święto Dziękczynienia. Potem Hanukkah, Boże Narodzenie i Kwanzaa. A potem już tylko Sylwester i Nowy Rok. Czas na świętowanie, na pewno. Ale także czas przestępstw.

W okresie świąt następuje naturalny wzrost przestępczości, od zamierzonej – atakowanie pustych domów i przepełnionych firm – do niezamierzonej – o jedno piwo za dużo lub egg nogs przed jazdą. Kradzieże sklepowe mogą się nasilić (niespodzianka, niespodzianka), jak również incydenty domowe wywołane stresem rodzinnym lub finansowym. Więc zanim święta zejdą na nas, oto jak trzymać się z dala od kłopotów, i co zrobić, jeśli nie możesz.

1. Top 5 Wakacyjnych Porad DUI

Wszyscy świętujemy, niektórzy z nas trochę za bardzo. I policjanci o tym wiedzą. Dlatego właśnie zobaczysz o wiele więcej punktów kontrolnych DUI wokół wakacji i policja będzie zwiększać świadomość jazdy po pijanemu i egzekwowanie prawa. Jedyna dobra rzecz? Ridesharing aplikacje nigdy nie były bardziej popularne, a twój lokalny pub może być oferowanie bezpłatnych przejazdów taksówką, aby utrzymać cię z dala od kłopotów.

2. 5 sposobów, w jaki Czarny Piątek może doprowadzić do aresztowania

Po prostu szukasz dobrej oferty na nowy telewizor. Ale wszyscy widzieliśmy, jak kończą się te wyprzedaże. Nie traktuj tego miejsca parkingowego zbyt poważnie, nie daj się lekceważyć w sklepie i nie próbuj uzyskać zbyt dobrej oferty na coś, co “spadło z ciężarówki”.

3. Czy liczba przypadków przemocy domowej wzrasta w czasie wakacji?

Jest to z pewnością mit, który krąży: wzrost spożycia alkoholu w połączeniu ze spadkiem stanu konta bankowego prowadzi do przemocy domowej w czasie wakacji. Ale czy rzeczywiście jest to prawda? Jedno z ostatnich badań wykazało, że przemoc domowa spadła poniżej średniej całorocznej w Walentynki, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie, ale zgłoszenia nadużyć skoczyły w Sylwestra, Nowy Rok, Dzień Pamięci i Dzień Niepodległości.

4. 5 powszechnych wakacyjnych skoków przestępczości

Jakie inne przestępstwa mogą być bardziej powszechne w czasie wakacji? Co z kradzieżą pojazdów i wandalizmem?

5. 5 sposobów na świętowanie wakacji w więzieniu

To nie jest jak to jest przedstawione na Hallmark Card, ale to jest rzeczywistość dla wielu Amerykanów. Spędzanie świąt za kratkami może być ponure, ale są sposoby, aby tego uniknąć i poradzić sobie z tym problemem.