Zaczynasz pracować z samego rana i nie przestajesz przez cały dzień. W dobry dzień, poświęcasz dziesięć minut, aby wziąć kanapkę i zjeść ją przy biurku. Myślisz, że robisz wszystko, co w Twojej mocy i pokazujesz prawdziwe zaangażowanie w pracę.

Istnieje jednak wiele dowodów na to, że oderwanie się od pracy nie tylko poprawi jakość Twojego dnia, ale także jakość Twojej produkcji. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby cały Twój dzień był bardziej udany, w oparciu o sugestie Fast Company na temat tego, co ludzie sukcesu robią podczas przerw na lunch.

Zrób sobie pauzę

Jeśli wahasz się, czy zrobić sobie przerwę, ponieważ w ciągu dnia jest zbyt mało godzin, aby wykonać swoją pracę, pomyśl, jak mógłbyś połączyć lunch z pracą. Lunche zespołowe to jeden ze sposobów na połączenie biznesu i przyjemności. Dają one codzienne odświeżenie wiedzy, a jednocześnie pozwalają budować relacje z kolegami i spotykać się poza biurem.

Wyjście z biura – czy to z kolegami z zespołu, czy samemu – jest ważne, ponieważ pozwala spojrzeć na sprawy inaczej. Wiadomość e-mail, która irytuje Cię na ekranie komputera, może wydawać się mniej agresywna, gdy zastanowisz się nad jej przesłaniem podczas codziennej konstytucji w porze lunchu. Zmiana miejsca i skupienia jest kluczowa dla zmiany perspektywy i bycia elastycznym… a nie możesz odnieść sukcesu w pracy, jeśli zawsze widzisz rzeczy tylko w swój sposób.

Jeśli nie masz dostępu do siłowni lub nie zależy Ci na całym tym zamieszaniu w środku dnia, po prostu wyjdź na zewnątrz na spacer. Nawet w dni, kiedy masz mało czasu, postaraj się znaleźć kilka minut na spacer dookoła bloku lub po prostu stań na zewnątrz i skorzystaj z promieni słonecznych lub deszczu. Twój mózg potrzebuje odpoczynku i będzie funkcjonował najlepiej, jeśli pozwolisz swojemu podświadomemu umysłowi wykonać część ciężkiego liftingu.

Kreatywni ludzie powiedzą ci, że wiele problemów rozwiązuje się podczas snu lub medytacji. Spojrzenie z dala od tego, co cię irytuje od czasu do czasu jest co najmniej tak samo ważne, jak spojrzenie bezpośrednio na to i praca nad rozwiązaniem. Robiąc sobie przerwę, dajesz swojemu umysłowi przestrzeń na przeanalizowanie problemów. Zjedzenie czegoś może również zmienić Twój nastrój.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli chciałbyś wprowadzić zmiany w działalności firmy, aby zachęcić pracowników do większego zaangażowania w pracę i przerwy, ale nie jesteś pewien, co jest najlepsze, skonsultuj się z prawnikiem. Adwokat biznesowy lub handlowy może pomóc Ci we wszystkich aspektach działalności i udzielić ogólnych wskazówek.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.