Może właśnie przygotowujesz się do rozpoczęcia swojej małej firmy. A może masz już wtyczki wzdłuż na kilka lat i są wreszcie gotowy do podjęcia operacji wielki czas. Albo, jesteś niezadowolony z obecnej struktury prawnej swojej firmy i szukasz alternatywy.

Tak czy inaczej, może być rozważa utworzenie partnerstwa. Ale należy wiedzieć, że partnerstwa, jak wszystkie struktury korporacyjne, pochodzą z komplikacjami prawnymi. Oto pięć problemów prawnych, które mogą napotkać partnerstwa biznesowego.

1. 5 powodów, dla których powinieneś utworzyć spółkę

Spółki osobowe nie są dla każdej firmy, a zanim zdecydujesz, czy jest to właściwe dla Twojej firmy, są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Podczas gdy partnerstwo może być łatwe do utworzenia i zakończenia, może być kilka trudnych wyborów do podjęcia, jeśli chodzi o obowiązek lojalności partnerów wobec siebie.

2. 5 Klauzule Każda umowa partnerska powinna zawierać

Jeśli rozpoczynasz partnerstwo, będziesz potrzebował umowy partnerskiej. I każda dobra umowa partnerska będzie potrzebować wyraźnych klauzul określających wkłady kapitałowe, obowiązki partnera, a udziały partnerów w zyskach i stratach, na początek.

3. Jak chronić siebie w partnerstwie biznesowym

Jednym z największych problemów prawnych w partnerstwie jest ograniczanie odpowiedzialności wśród partnerów. Czy jeden partner może osiodłać całą firmę długiem lub źle wynegocjowanym kontraktem biznesowym lub umową? Dowiedz się, jak można chronić się przed złym partnerem.

4. Zakończ współpracę z firmą, nie zamykając jej działalności

Zanim jeszcze zaczniesz partnerstwo, będziesz chciał mieć strategię wyjścia. Istnieją sposoby dla małych firm, a nawet partnerów, aby przetrwać koniec partnerstwa w lepszej formie niż wtedy, gdy zaczęli.

5. Czy potrzebuję prawnika, aby utworzyć partnerstwo?

Partnerstwa są stosunkowo łatwe do utworzenia, ale to nie znaczy, że są one zawsze łatwe do utrzymania i zarządzania. Więc choć można utworzyć partnerstwo bez wiedzy prawnika, dlaczego nie upewnić się, że partnerstwo jest ustawiony, aby odnieść sukces od pierwszego dnia? Skontaktuj się z prawnikiem organizacji biznesowych dzisiaj.