Około 20,000 skazanych kierowców DUI może dziś podnieść swoje okulary na cześć Sgt. Marca Dennisa. Oficer został uznany za winnego tego, że nie skalibrował poprawnie urządzeń do badania oddechu w 2016 roku. Urządzenia te były używane w pięciu hrabstwach New Jersey, w tym Middlesex, Monmouth, Union, Ocean i Somerset. W rezultacie, wszystkie wyroki skazujące oparte na testach oddechowych przeprowadzonych przez Dennisa mogą być teraz kwestionowane.

Test oddechu Dennis – Złoty Bilet!

W jednogłośnym orzeczeniu Sądu Najwyższego New Jersey, sąd unieważnił wyrok skazujący za DUI pewnej kobiety, której sprawa skupiła się na niewłaściwie skalibrowanym “Dennis Breath Test”. Niestety, kobieta odeszła na początku tego roku z powodu nieuleczalnej choroby, ale unieważniony wyrok został wprowadzony, aby służyć jako precedens dla innych osób, które chcą zakwestionować swój wyrok w sprawie DUI.

Dodatkowo, państwo zostało zobowiązane do powiadomienia każdego, kogo aresztowanie za jazdę pod wpływem alkoholu było oparte na urządzeniu do badania oddechu Dennisa, że jego wyniki nie były naukowo uzasadnione. Chociaż istnieje ponad 20,000 takich przypadków, jest bardzo mało prawdopodobne, że wszyscy z nich zgłoszą się, aby ponownie otworzyć swoją sprawę. Niektórzy mogli zostać skazani na podstawie dowodów innych niż test oddechu, a inni mogli już odbyć karę i nie chcą ponownie otwierać sprawy.

Wykluczenia w Massachusetts

Chociaż tego rodzaju błędy są rzadkie, ale się zdarzają. Na początku tego roku w Massachusetts, sędzia sądu okręgowego znalazł problemy z urządzeniami do badania oddechu używanymi przez stan w ciągu sześciu lat od 2011 do 2017 roku. Orzeczenie doprowadziło do ugody z biurem prokuratora okręgowego w sprawie wykluczenia niektórych dowodów z testów oddechowych, co może mieć wpływ na 36 000 spraw DUI, w zależności od tego, ile osób zgłosi się, aby ponownie otworzyć swoją sprawę.

Jeśli uważasz, że były problemy z wyposażeniem użytym podczas Twojego DUI, skontaktuj się z lokalnym adwokatem DUI. Ci wyszkoleni eksperci mają palec na pulsie wszystkich lokalnych, stanowych i federalnych wiadomości na tej arenie i mogą zapewnić Ci najlepszą możliwą obronę, w tym obronę, o której możesz nawet nie wiedzieć. Ty też możesz mieć złoty bilet czekający na Ciebie!