Dzieci są poza szkołą, wiszące wokół, i chcesz umieścić je do pracy. Powinieneś. Jest to dobry pomysł z wielu powodów. Zatrudnianie dzieci ma zarówno długoterminowe i krótkoterminowe korzyści.

Możesz mieć oko na dzieciaki, jednocześnie prezentując solidną etykę pracy i pomagając im nauczyć się doceniać rodzinny biznes. Latem pracując razem możesz nauczyć się komunikować z dziećmi jak z dojrzałymi dorosłymi, co jest umiejętnością, której wkrótce będziesz potrzebował. Będą zarabiać pieniądze, a ty utrzymasz fundusze w rodzinie. Do tego dochodzą ulgi podatkowe!

Porady podatkowe przy zatrudnianiu dzieci

Jeśli zatrudnisz swoje dzieci do pracy, nie będziesz musiał dokonywać pewnych płatności, a to może oznaczać, że Twoja praca sezonowa jest tańsza niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Możesz wypłacić mniej pieniędzy i zapłacić dzieciom, co jest korzystne dla obu stron.

Kwestia odszkodowań pracowniczych: Ponieważ dzieci są już prawdopodobnie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, można je zwolnić z obowiązku płacenia odszkodowania, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jeśli coś się stanie w pracy, to obowiązuje to samo ubezpieczenie, które w innym przypadku obejmowałoby dziecko, więc nie ma żadnego ryzyka.
Zwolnienia z podatku od wynagrodzeń: Według Entrepreneur, firmy jednoosobowe i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) nie muszą pobierać podatku od wynagrodzeń od swoich pracowników-dzieci, lub wpłacać go w ich imieniu. To jest dodatkowa oszczędność dla Ciebie i dobrodziejstwo dla Twojego dziecka.
Zarządzanie rodziną: Jeśli twoja korporacja nie kwalifikuje się do zwolnienia z podatku od wynagrodzeń, istnieją legalne sposoby na uniknięcie potrącania podatku od wynagrodzeń twojego dziecka. Stworzenie firmy zarządzającej rodziną i alternatywnej struktury korporacyjnej może pozwolić istniejącej korporacji na płacenie pracownikom rodziny za pośrednictwem firmy zarządzającej.

Oczywiście jest wiele rzeczy, o których należy pomyśleć przy zatrudnianiu swoich dzieci. Porozmawiaj z prawnikiem o praktycznych aspektach, podczas gdy Ty będziesz zastanawiać się nad emocjonalnymi korzyściami płynącymi z tego rozwiązania. To bez wątpienia nauczy cię widzieć swoje dzieci nowymi oczami.

Skonsultuj się z radcą prawnym

Jeśli zatrudniasz swoje dzieci tego lata lub martwisz się o jakikolwiek aspekt swojej działalności gospodarczej, skonsultuj się z prawnikiem. Uzyskaj wskazówki.