Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją działalność, czy działasz już od lat, stworzenie biznesowej linii kredytowej może być najważniejszym krokiem w rozwoju Twojej firmy. Podczas gdy wielu właścicieli firm finansuje swoje firmy, korzystając z kredytów osobistych, biznesowe linie kredytowe mogą być znacznie większe i lepsze od tych oferowanych osobom fizycznym.

Wielkie pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli małych firm brzmi: Jak ustanowić kredyt dla mojej firmy? Poniżej przedstawiamy trzy kroki, które należy podjąć, aby uzyskać kredyt biznesowy.

Krok 1: pozbądź się statusu jednoosobowej działalności gospodarczej (Sole Proprietorship)

Wielu właścicieli małych firm nigdy nie zawraca sobie głowy przekształcaniem swoich przedsiębiorstw w oficjalne podmioty gospodarcze. Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą jednak, że prowadzenie firmy jako jednoosobowej działalności gospodarczej jest o wiele bardziej ryzykowne niż prowadzenie firmy zarejestrowanej.

Podczas gdy wielu właścicieli małych firm zaniedbuje uzyskanie lokalnej lub stanowej licencji biznesowej, jeszcze więcej małych firm nigdy nie zawraca sobie głowy zakładaniem spółki. Jednakże, ustanowienie kredytu dla firmy oznacza, że trzeba ustawić firmę jako niezależny podmiot. Każdy stan ma inne zasady dotyczące tego, jak to zrobić, ale w przeważającej części wiąże się to z uzyskaniem federalnego numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN), wypełnieniem kilku innych formalności i uiszczeniem kilku opłat.

Krok 2: Zacznij od kredytów od dostawców i sprzedawców

Podobnie jak ustanowienie kredytu jako osoba fizyczna, po włączeniu, Twoja firma nie będzie miała historii kredytowej. Aby zakwalifikować się do znacznych i nie-pożyczka-sharky, linie kredytowe, trzeba ustanowić dobrą historię kredytową. Aby to zrobić, należy rozważyć zwrócenie się do dostawców i sprzedawców o ustanowienie linii kredytowych. Jeśli masz dobrą historię z dostawcami, prawdopodobnie będą chcieli z tobą współpracować. Jednakże, zawsze można zaoferować, aby tymczasowo zapewnić im formę depozytu zabezpieczającego na linii kredytowej.

Krok 3: Zapłać każdy rachunek na czas, za każdym razem

Płacenie wszystkich rachunków na czas od sprzedawców, dostawców, wierzycieli, usługodawców lub kogokolwiek, kto prowadzi interesy z Twoją firmą, jest absolutnie niezbędne do uzyskania dobrego kredytu dla Twojej firmy. Opóźnienia w płatnościach, brak płatności lub, co gorsza, niewywiązywanie się z płatności, tak jak w przypadku zwykłej osoby, spowoduje, że kredyt dla Twojej firmy ucierpi.

Wreszcie, jeśli próbujesz ustanowić kredyt firmy, możesz monitorować raport kredytowy firmy co miesiąc lub co kwartał pod kątem niespójności, niedokładności i negatywnych znaków. Często, jeśli negatywny raport pojawia się w historii kredytowej, można skontaktować się z wierzycielem, aby rozwiązać raport, lub można zakwestionować raport z agencji sprawozdawczości kredytowej.