Zatrudnienie to relacja. Kiedy zatrudniasz pracownika, prawdopodobnie oczekujesz, że będzie on w najlepszej formie i pokaże Ci, na co go stać. Ale jeśli zatrudniasz kogoś, kto nie stara się udowodnić swojej wartości, czy musisz się martwić, że popełniłeś błąd? Jak długo trzeba czekać, zanim zdecydujemy, że nowy pracownik nie pasuje do naszej firmy?

Tylko Ty możesz odpowiedzieć na te pytania, opierając się na tym, co Ty i Twoja firma będziecie tolerować. Ale oto znaki, które powinny służyć jako ostrzeżenia o słabej etyce pracy … i kilka rzeczy, które możesz zrobić jako pracodawca, aby stać się godnym najlepszej pracy.

Czy to będzie pracować?

Możesz powiedzieć, że twój nowy pracownik ma kłopoty, gdy widzisz dowody obojętności wobec zatrudnienia. Jak to się objawia? Przede wszystkim zainteresowanie pracownika swoją pracą przejawia się w jakości jego produkcji. Nie należy oczekiwać perfekcji – ani na początku, ani nigdy, ponieważ nikt nie jest doskonały – ale należy uważać na oznaki znudzenia.

O słabej etyce pracy świadczy również nieprzestrzeganie instrukcji, nie przychodzenie na czas lub nie uczestniczenie w wydarzeniach biznesowych. Ludzie, którzy muszą pracować, wykonują swoją pracę dobrze, dostosowują się do rutyny i starają się zaspokoić Twoje potrzeby, jeśli jasno je określisz. Jeżeli nie jest to możliwe w przypadku nowo zatrudnionej osoby, może się okazać, że nie jest ona dobrym wyborem.

Ale należy dać im więcej niż minutę na dostosowanie się. A co najważniejsze, zadaj sobie pytanie, czy robisz to, co należy zrobić, aby pomóc komuś się dopasować.

Zachowania biznesowe

Nie zakładaj, że ponieważ jesteś szefem, komunikacja odgórna działa dla wszystkich. Jeśli będziesz się spotykać z ludźmi i pytać ich, czego potrzebują, możesz zauważyć poprawę u wszystkich swoich pracowników, a nie tylko u kłopotliwego nowego pracownika.

Istnieje wiele retoryki na temat komunikacji w biznesie. Ale bardzo niewiele osób jest rzeczywiście zdolnych do otwartej wymiany informacji.

Zanim zaczniesz obwiniać nowego pracownika, spójrz na siebie i swoją firmę i zapytaj, co możesz zrobić lepiej, aby zainspirować każdego, kogo zatrudniasz. Przygotuj swoich ludzi na sukces, pozwalając im być najlepszymi. Sprawdź się i skoncentruj. Będzie to dobre dla biznesu i Twojego życia.

Porozmawiaj z prawnikiem

Jeśli masz pytania dotyczące jakiegokolwiek aspektu działalności biznesowej lub zatrudniania, nie rób tego sam. Skorzystaj z porad prawnika.