Czy muszę stawić się w sądzie w sprawie mojego rozwodu?

Kalifornia nie ma żadnego prawa wymagającego, aby pojawić się w sądzie na rozwód. Masz kilka opcji, jak radzić sobie z rozwodem, a niektóre z nich nie obejmują pojawienie się w sądzie w ogóle.

Po pierwsze, jeśli ty i twój małżonek może zgodzić się na wszystkich kwestiach w rozwodzie, można po prostu sporządzić swoje umowy, podpisać się na nich, i złożyć je, wraz z odpowiednimi dokumentami, do sądu. Często jednak zdarza się, że niektóre kwestie pozostają sporne.

Jeśli nie zgadzasz się ze swoim współmałżonkiem w jakichś ważnych kwestiach, takich jak opieka nad dzieckiem czy podział majątku, być może warto pomyśleć o mediacji. W mediacji nadal mogą brać udział adwokaci, ale odbywa się ona poza salą sądową i z pomocą neutralnej osoby trzeciej, mediatora, który nie pełni roli autorytatywnej. Nie musisz zgadzać się z tym, co mówi lub sugeruje mediator, tak jak zrobiłby to sędzia.

Jeśli nie chcesz mediować, możesz zdecydować się na spór w sądzie. Jeśli zatrudnić doświadczonego adwokata prawa rodzinnego do reprezentowania Ciebie, może być konieczne, aby pojawić się w sądzie bardzo mało. Sama sprawa zostanie wysłuchana w sądzie i będziesz miał do czynienia z dokumentami sądowymi, jednak może być oszczędzony stresu pojawienia się przed sędzią i argumentując za swoją sprawę, podczas gdy w obecności małżonka. W wielu przypadkach obie strony rozwodu pojawiają się na rozprawie dotyczącej ostatecznego wyroku, gdzie rozwód zostaje sfinalizowany.

Na przesłuchaniach prowadzących do tego przesłuchania, wielu klientów decyduje się na pojawienie się adwokata w sądzie dla nich, albo dlatego, że nie chcą zajmować się stresem lub nie są w stanie pojawić się z powodu pracy lub innych zobowiązań. Niektórzy klienci decydują się pojawić na niektórych lub wszystkich rozprawach sądowych, aby upewnić się, że ich głos jest słyszalny lub chcą być na bieżąco. Jak radzisz sobie z rozwodem zależy od Ciebie. Wykwalifikowany adwokat prawa rodzinnego będzie w stanie dostosować swoją mapę drogową rozwodu do swoich pragnień i poziomu komfortu.