Bycie pozwanym jest zawsze bolesne – naprawdę nie ma innego sposobu, aby to ująć. Nawet jeśli nie zrobiłeś nic złego, będziesz musiał odpowiadać na wnioski w terminie, odpowiadać na pytania i poświęcać swój czas na rozpatrywanie skargi. Pozwy o zaniedbanie w zatrudnieniu nie różnią się pod tym względem.

Ale są one nieco trudniejsze niż niektóre inne roszczenia, o tyle, że jesteś obwiniony za systemy, które może nie zostały wprowadzone w miejscu, lub które nie teraz nadzorować osobiście, a nie zaniedbania działania podjął. Niezależnie od tego, jeśli jesteś odpowiedzialny za zatrudnianie, powinieneś zapoznać się z koncepcją zaniedbania w zatrudnianiu.

Timber, krótka historia

Kierowca ciężarówki w Arkansas, który jechał dla firmy drzewnej kosztował ich 7 milionów dolarów w 2011 roku po tym, jak kogoś zabił. Rodzina nazwała firmę drzewną w pozwie o bezprawną śmierć, mówiąc, że ich zaniedbania w zatrudnianiu spowodowały wypadek, a ława przysięgłych zgodziła się. Rodzinie przyznano ulgę.

To, co przekonało ławę przysięgłych to dowody na to, że historia jazdy kierowcy ciężarówki była zła i powinna była uruchomić alarm. Ale on został zatrudniony, co oznacza, że firma albo nie dbała o to, albo nie miała wystarczająco rygorystycznego procesu sprawdzania. Tak czy inaczej, to zapłacił za błąd.

Pierwsze kroki po wniesieniu pozwu

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, stojąc w obliczu pozwu o zaniedbanie w zatrudnianiu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić jest zorganizowanie się. Przejrzyj skargę i swój wewnętrzny proces zatrudniania, dokumentację tego, co się wydarzyło, ale nie wybuchaj na pracowników, ani nawet nie ujawniaj, że jest jakiś problem. I nie wpadaj w panikę.

Zanim spotkasz się z prawnikiem, powinieneś mieć pomysł na wewnętrzną strukturę – co powinno się wydarzyć, co myślałeś, że się wydarzyło i co jest twierdzone, że się wydarzyło. Musisz umieć to wszystko zwięźle wyjaśnić prawnikowi.

Konsultacje z radcą prawnym

Teraz spotkaj się z prawnikiem. Pozwól adwokatowi prowadzić i wykonywać ciężką pracę, ale bądź przygotowany do pomocy. Razem przez to przejdziecie, jeden krok po drugim.