To znowu ten czas w roku – dwa tygodnie szumu, oczekiwania i gadania o nadchodzącym Super Bowl, i to nie jest tylko jakaś czcza pogawędka przy chłodnicy wodnej w biurze. Ten wielki mecz może mieć ogromny wpływ na Twoją firmę, na dobre i na złe.

Jak więc Twoja mała firma może skorzystać z Super Bowl bez popadania w kłopoty prawne? Stosując się do poniższych 3 wskazówek:

1. Przygotuj swoją grę reklamową

Wszyscy wiemy o słynnych reklam w przerwie Super Bowl, ale jeśli nie masz miliony w budżecie reklamowym, można nadal jeździć ogony płaszcz gry do nowych klientów? Odpowiedź brzmi: tak, ale lepiej być ostrożnym. NFL ma zastrzeżony znak towarowy frazy “Super Bowl,” więc istnieją ścisłe zasady dotyczące korzystania z frazy w reklamach.

Liga kiedyś rozprawić się z Super Bowl-themed partii, ale tak długo, jak nie pobierają opłat za wstęp, jesteś prawdopodobnie w porządku. Ale nie można używać dokładnego wyrażenia “Super Bowl” w jakiejkolwiek telewizji, druku, radia, lub online reklamy lub konkursy (chyba że masz pozwolenie, oczywiście). Możesz używać tego zwrotu w tweetach i postach na Facebooku bez reklamy, ale bądź ostrożny.

2. Zrób zakłady w porządku

To wydarzenie sportowe, więc Twoi pracownicy prawdopodobnie będą chcieli na nim grać. Pule biurowe i place zakładów są szczególnie popularne, a podczas gdy prawdopodobnie nie uruchomisz Caesar’s Palace w swoim biurze, będziesz chciał się upewnić, że hazard biurowy nie wymknie się spod kontroli:

Utrzymuj niskie wpisowe i kwoty w dolarach;
Ogranicz pulę do pracowników; oraz
Upewnij się, że nikt nie zgarnia pieniędzy z góry ani nie pobiera opłaty za zorganizowanie puli.

3. Zjednaj sobie pracowników

Szacuje się, że firmy mogą stracić 200 milionów dolarów w wydajności pracowników w poniedziałek po Super Bowl, więc dopóki ten dzień nie stanie się świętem narodowym, prawdopodobnie będziesz musiał spodziewać się absencji lub przynajmniej spadku produkcji. Jeśli możesz, lepiej będzie dać pracownikom pół dnia lub pozwolić im na zgłoszenie się później niż zwykle. Niezależnie od tego, miej plan, jak Twój zespół poradzi sobie z poniedziałkiem i upewnij się, że Twoi pracownicy są na pokładzie – to będzie lepsze niż niespodziewane wezwania do zapłaty za dni chorobowe.

Jeśli masz więcej pytań na temat tego, jak Super Bowl wpłynie na Twój mały biznes, możesz skonsultować się z doświadczonym prawnikiem biznesowym lub handlowym w pobliżu.

Śledź FindLaw for Consumers na Google+.